شرکت خدماتی توان گستر

تامین نیروی ادارات و شرکت های خصوصی-نیرو برای تنضیف و نگهداری از کودک و سالمند و


شورهٔ سر نشاندهنده وجود قارچ مخصوصی بر روی پوست سر است. این قارچ در همه جا وجود دارد و در ۲۰ درصد افراد پوست سر را تحریک کرده و باعث پوسته‌ریزی بیش از حد آن می‌گردد که پزشکان آن را التهاب سبوره‌ای پوست می‌نامند. پوسته‌های ریخته به تدریج بر روی شانه‌ها می‌نشینند.
به عقیدهٔ برخی پزشکان، آنچه این قارچ ضعیف را تبدیل به عامل بیماری پوستی می‌کند کاهش قدرت دستگاه ایمنی بدن را در برابر آن است که باعث مسلط شدن قارچ بر روی سر می‌شود.
برخی دیگر می‌گویند که شورهٔ سر واکنش ایمنی پوست است که ناگهان تکثیر باکتری‌ها و قارچ‌ها را بر آن امکان‌پذیر می‌کند و باعث شورهٔ سر می‌شود.
بیماری‌های پوستی مثل پسورباز، که با لکه‌های قرمز روی آرنج و زانو مشخص می‌شود، نیز می‌‌توانند باعث ایجاد نوعی شوره شوند. این حالات شدید شوره را باید درمان طی کرد.

- درمان شوره‌سر
وقتی یک بار گرفتار شورهٔ سر شدید، تکرار آن بسیار آسان‌تر روی می‌دهد. درمانی برای آن وجود ندارد، اما می‌توانید با کشتن قارچ‌های روی سر آن را از بین ببرید. اگر از دست شوره به تنگ آمده‌اید این کارها را انجام دهید.
سر را بشوئید. اگر کمی شورهٔ سر دارید، لااقل روزی یک بار سر را با شامپوی معمولی بشوئید.
شامپوی شوره استفاده کنید. اگر شوره با شستن روزانه از بین نرفت، از شامپوهای مخصوص شوره که حاوی سولفید سلنیم هستند استفاده کنید. این شامپو ظرف دو تا سه هفته شوره را از بین می‌برد.
شامپوی شوره را تغییر دهید. کسانی که نوع شامپوی مصرفی را تغییر می‌دهند نتیجهٔ بهتری می‌گیرند. استفادهٔ مداوم از یک شامپو پوست را به آن عادت می‌دهد و تأثیر شامپو کم می‌شود. بهتر است به‌طور متناوب از شامپوهای ضدشورهٔ مختلف استفاده کنید.
دوبار شامپو بزنید. یک بار استفاده از شامپوی شوره باعث از بین رفتن چربی سر می‌شود و بار دوم ماده درمانی آن تأثیر بیشتری در درمان دارد، چون سر تمیز شده است.
آرامش داشته باشید. تنش روانی از علل شایع تشدید شورهٔ سر است. اگر آرامش پیدا کنید، شوره نیز کم می‌شود.
آفتاب بگیرید. اگر موهای سرتان کم است و شوره دارید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید قارچ‌ها را ضعیف می‌کند.
روغن بمالید. مالیدن کمی روغن روی پوست سر باعث حل شدن شوره‌ها می‌شود. اما زیاد آن ممکن است ساقهٔ موها را آسیب رسانده و آنها را بشکند. بهتر است چند قطره روغن زیتون را هنگام شب و بعد از شستن سر بر روی آن بمالید و روی آن را با کلاه حمام بپوشانید. صبح دوباره سر را شامپو بزنید. این راه درمانی بسیار خوبی است.
محلول هیدروکورتیزون استفاده کنید. محلول بدون نسخهٔ یک درصد هیدروکورتیزون به تسکین التهاب پوست همراه با شوره کمک می‌کند. اما مواظب باشید: هیدروکورتیزون ممکن است عفونت قارچی جدی‌تر را مخفی کند و باعث عود شدیدتر آن شود. مالیدن چند قطره محلول بعد از شامپو زدن کافی است. کرم‌های هیدروکوتیزونی قوی‌تری نیز برای این کار وجود دارد، اما برای استفاده از آنها باید از پزشک اجازه بگیرید.
شامپوی ضد قارچ استفاده کنید. شامپوهای ضد قارچ در درمان شورهٔ سر بسیار مؤثرند، اما باید زیر نظر پزشک استفاده شوند.

- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- لکه‌های قرمز خارش‌دار بر روی پوست سر دیده می‌شود

نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت 1:25 توسط شرکت خدماتی توان گستر|


هیچ! صدا کردن مفصل نشانهٔ چیز خاصی نیست، مگر اینکه ضربه‌ای به آن وارد شده باشد. ممکن است دلائل متعددی برای این سر و صداها پیدا کرد، ولی الزاماً نشانهٔ بیماری مشخصی نیست.
شایع‌ترین علت مالش یک وتر بر روی وتر دیگر یا یک رباط است. وقتی هنوز جوان و در حال رشد هستید، وترها، رباط‌ها، واستخوان‌ها به نسبت‌های متفاوت رشد می‌کنند، و بدن نوجوان ممکن است گاه‌گاه صدا کند. با بالا رفتن سن و نازک شدن غضروف‌های اطراف مفاصل، رباط‌ها و وترهای مفاصل بر روی هم مالیده می‌شوند و صدا می‌کنند.
اگر مفصلتان نرم است، دلیل دیگری هم برای صدای آن وجود دارد: وترها و رباط‌ها درازتر و کشسان‌تر از معمولند و مفصل بیش از حد حرکت می‌کند و صداها بیشتر می‌شود. اغلب مردم به‌طور معمول در دوران رشد نرم‌مفصل هستند.
غیر از مالش رباط‌ها و وترها بر یکدیگر، تنها دلیل دیگر پیدایش ناگهانی حباب‌های نیتروژن در بافت‌های مفصل در هنگام حرکت است، که انگار تعدادی دانه‌های ریز در مفصل قرار دارند.

- درمان صدا کردن مفصل
اگر مفصل آسیب‌دیده شروع به صدا کردن بکند، پزشک با عکس‌برداری از آن احتمال شکستگی را بررسی می‌کند. در غیر این‌صورت، کار خاصی لازم نیست بکنید. 

- چه وقت به پزشک مراجعه کنیم؟
- صدا کردن مفصل به‌دنبال زمین خوردن یا وارد شدن ضربه‌ای به آن شروع شده است

نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت 1:24 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

مناسب ترین زمان جهت پیاده روی

زمان پیاده روی

بهترین زمان برای پیاده روی، هر زمانی است که شما آن را ترجیح بدهید و احساس راحتی داشته باشید و بدانید مثلا در صبح، انرژی بیشتری برای انجام این کار دارید. بسته به افراد متفاوت از شحصی به شخص دیگر تغییر می کند. بستگی به میل و تمایلات شما دارد.

 

پیاده روی در صبح:

پیاده روی به هنگام صبح مناسب است زیرا اگر شما بعد از پیاده روی به منزلتان برگردید می توانید دوش بگیرید و این کار به از بین رفتن چربی هایتان کمک شایانی می کند و یا اگر شما شاغل هستید و مدت زمانی را برای پیاده روی در صبح تا محل کارتان اختصاص می دهید باعث می شود شما دارای روحیه شادتری باشید و روز خود را با آرامش و آسودگی بیشتری آغاز کنید و چون بعد از ورزش که شما به صورت پیاده روی انجام داده اید گرسنه می شوید، صبحانه ای که میل می کنید اثر فوق العاده مثبتی را بر بدن شما می گذارد.

 

پیاده روی در صبح هیچ گونه اختلالی بر روی سلامتی شما و خواب تان ایجاد نمی کند چون شما بیدار شده اید، و بعد شروع به ورزش کرده اید و خوابتان تکمیل شده است اما اگر قبل از خواب پیاده روی کنید، چون به زمان استراحت و خواب شما نزدیک است ممکن است در خواب تان دچار مشکلی شوید و نتوانید به راحتی بخوابید و مشکلی در خوابتان به وجود آید. زیرا در هنگام شب و استراحت باید ریتم قلبتان آرام باشد تا قلب بتواند آرامش خود را بازیابد و اگر شما زیاد پیاده روی کنید قلبتان خوب استراحت نکرده و در فردای آن روز خسته است.

 

اما هنگامی که در روز ورزش و پیاده روی می کنید چون از خواب بیدار شده اید بعضی از افراد ممکن است نتوانند به خوبی ورزش کنند زیرا هنوز در حال و هوای خواب هستند و شاید حتی در هنگام پیاده روی دم و بازدم را به خوبی انجام ندهید و در چند روز آینده برای تان مشکلات تنفسی پیش آید و دلیل این امر را به پیاده روی تان معکوس کنید، گر چه این موضوع به پیاده روی مربوط است اما دلیل اصلی آن به همین نحو بود که توضیح داده شد.

 

در صبح شما مجبور هستید که به تنهایی به پیاده روی بروید زیرا اگر شاغل نباشید تمام افراد خانواده به محل کارشان رفته اند و اگر هم شاغل باشید هر کسی به محل کارش می رود اما هنگامی که شب به پیاده روی می روید، باعث می شود با خانواده یا همسرتان به پیاده روی بروید به همین دلیل به کمک این موضوع می توانید لحظاتی را در کنار هم باشید، لحظاتی را که شاید در طول روز از آن بی بهره باشید.

 

نکته ی مهمی که در این جا وجود دارد بدین ترتیب می باشد پیاده روی شما نباید خیلی به طول بیانجامد که خسته شوید و برای دفعه ی بعدی دیگر انگیزه ای نداشته باشید.

پیاده روی به هنگام صبح مناسب است زیرا اگر شما بعد از پیاده روی به منزلتان برگردید می توانید دوش بگیرید و این کار به از بین رفتن چربی هایتان کمک شایانی می کند و یا اگر شما شاغل هستید و مدت زمانی را برای پیاده روی در صبح تا محل کارتان اختصاص می دهید باعث می شود شما دارای روحیه شادتری باشید و روز خود را با آرامش و آسودگی بیشتری آغاز کنید و چون بعد از ورزش که شما به صورت پیاده روی انجام داده اید گرسنه می شوید، صبحانه ای که میل می کنید اثر فوق العاده مثبتی را بر بدن شما می گذارد.

پیاده روی در ظهر:

پیاده روی در ظهر شرایط مناسب تری را دارد زیرا شما در طول ظهر بدنتان از لحاظ دمای و قابلیت در شرایط مناسبی قرار گرفته است و این قابلیت بالا را داراست و شما در این زمان می توانید بر روی پیاده روی سریع کار کنید زیرا بدن تان کالری را به سرعت از دست می دهد. زیرا نه شما از خواب بیدار شده اید که خسته باشید و نه بعد از این فعالیت قصد استراحت دارید بلکه برای کارهایی که در طول روز می خواهید انجام بدهید دارای انرژی بیشتری هستید.

 

صبحانه یکی از وعده های غذایی است که بر خوردن آن بسیار تاکید می شود زیرا باعث شادابی هر چه بیشتر شما می شود. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که تا صبحانه نخورند نمی توانند هیچ کاری را انجام دهند حتی پیاده روی در صبح، به شما توصیه می کنیم که نیم ساعت قبل از این که به پیاده روی بروید صبحانه بخورید و بعد از آن آماده پیاده روی شوید بلافاصله بعد از خوردن صبحانه به پیاده روی نروید حتما باید زمان 30 دقیقه سپری شده باشد.

 

پیاده روی به هنگام شب:

تمام کالری های که در طول روز دریافت کرده اید و شاید خیلی از این کالری های بیش از مورد نیاز شما باشد، می توانید به سادگی و با انجام پیاده روی های شبانه، این حالت را از بین ببرید. مشکلی که پیاده روی های شبانه دارد همت افراد است، زیرا در طول روز افراد به اندازه کافی خسته شده اند و دیگر انرژی برای پیاده روی های شبانه ندارند. زیرا بعد از مدتی ممکن است به دلیل خستگی مفرطی که در طول روز احساس می شود از این کار پشیمان شوند. (البته همانطور که قبلا ذکر گردید پیاده روی نباید بلافاصله قبل از خواب باشد چون ممکن است در خواب شما اختلال ایجاد کند)

نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت 1:18 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

نام بیماری کوچک شدن مخچه چیست و چرا فرد به آن مبتلا میشود و آیا تاکنون درمانی برای آن کشف شده یا درگیری مخچه و اختلالات تعادل علل مختلفی میتواند داشته باشد که به دود دسته کلی حاد و مزمن دسته بندی می شود .
اختلالات حاد :
مسمومیت دارویی : اختلال عمکلرد کل مخچه و به صورت نیستاگموس ، اختلال تکلم و اختلال در راه رفتن تظاهر می کند . انسفالوپاتی ورنیکه ، ایسکمی و انفارکتوس مخچه ای ، خونریزی مخچه ای و اختلالات التهابی ناشی از عفوت و یا مکانیسم های ایمنی .
اختلالات مزمن :
مولتیپل اسکلروزیس که میتواند با درگیری مخچه سبب اختلال تعادل شود ، دژنراسیون الکلی مخچه که در افراد الکلی مزمن رخ می دهد ، دژنراسیون مخچه ناشی از مصرف فنی توئین ، کم کاری تیروئید ، دژنراسیون پارانئوپلاستیک مخچه ناشی از وجود بدخیمی در قسمت های دیگر بدن ، آتاکسی ارثی نخاعی مخچه ای ( اتوزوم غالب ) و آتاکسی فریدریش و ...
هر کدام از این موارد می تواند سبب در گیری مخچه و در نتیجه بروز علایم شود . بعضی از این ها قابل درمان و یا کنترل می باشد و بعضی از آنها در حال حاضر درمانی ندارند .
نه؟

نوشته شده در چهارشنبه بیست و هفتم اردیبهشت 1391ساعت 1:16 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

دوغ را در یخچال بگذارید

نام: doogh.jpg نمایش: 53 اندازه: 49.7 کیلو بایت

دوغ به عنوان یکی از فرآورده های جانبی ماست، یک نوشیدنی ارزشمند است. لابد می دانید که برای تهیه ی ماست، شیر باید حتما جوشانده شود.

pH ماست اسیدی است و اسید لاکتیک بالایی دارد و به همین دلیل، اجازه ی رشد به خیلی از میکروب ها را نمی دهد.
مساله ای که با دوغ داریم این است که دوغ های سنتی از نظر آب و مواد معطر مثل سبزیجات و عرقیاتی که به آن اضافه می شود از نظر بهداشتی مشکوک هستند و موارد متعددی از آلودگی های میکروبی در این نوع از نوشیدنی ها در آزمایشگاه ها به اثبات رسیده است.
در مورد دوغ های صنعتی نیز اگر وقتی دوغ تولید می شود، زنجیره ی حمل و نقل اش، در شرایط سرمایی مناسبی باشد، یعنی از کامیون های یخچال دار با دمای معمولا بین 4 تا 8 درجه سانتی گراد بالای صفر استفاده شود، اغلب مشکل خاصی ایجاد نمی شود؛ البته به شرطی که در مغازه هم در یخچال نگهداری شود.
متاسفانه برخی مغازه داران، دوغ را در بیرون از یخچال می گذارند. این مساله به ویژه در فصل گرما باعث می شود که هم گاز زیادی در دوغ تولید شود و هم مزه اش بیش از حد ترش شود و حتی به تلخی بزند.
دوغ
یعنی آنزیم های تجزیه کننده پروتئین فعال شده و در نهایت مزه نامناسبی ایجاد کنند و تاریخ انقضا سریع تر از آن چه روی بطری نوشته شده است، فرا برسد؛ زیرا تاریخ انقضای درج شده را به شرط نگهداری دوغ در یخچال تخمین زده اند.
برخی خانم های خانه دار، ماست را خارج از یخچال نگهداری می کنند تا ترش شود و بعدش، از آن دوغ می گیرند یا به شیر نجوشیده ماست می زنند تا تبدیل به دوغ شود.
با این که ترش شدن ماست به معنی فساد آن نیست؛ زیرا میزان ترشی آن بستگی به میزان اسید لاکتیک دارد که خود از بین برنده میکروب ها است و حتی ماست خوب ماستی است که کمی ترش باشد زیرا جذب کلسیم اش بیشتر است. اما توصیه می شود خانم ها ماست را در پایین یخچال قرار دهند تا به تدریج ترش شود.
به علاوه، اضافه کردن ماست به شیر نجوشیده هم برای تهیه دوغ اصلا توصیه نمی شود.
دکتر آراسب دباغ مقدم - متخصص صنایع غذایی

نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1391ساعت 13:44 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

دانستنی های بسیار مفید خانه داری

برای به دست آوردن یخ پاك و تمیز
نام: 03.jpg نمایش: 138 اندازه: 30.4 کیلو بایت
آب را اول بجوشانید
برای درخشندگی آینه

نام: 04.jpg نمایش: 134 اندازه: 14.7 کیلو بایت
برای پاك كردن آدامس از روی لباس ، لباس را به مدت 1 ساعت در فریزر قرار دهید.
برای جلا بخشیدن به لباس های سفید ، لباس را همراه با یك تكه لیمو به مدت 10 دقیقه در آب داغ خیس كنید.
برای جلوگیری از ریزش اشك هنگام پوست كندن پیاز آدامس بجوید
برای جوشاندن سریع سیب زمینی پیش از جوشاندن سیب زمینی را فقط از یك جهت پوست بگیرید

برای جوشاندن سریع تخم مرغ به آب آن نمك اضافه كنید
برای امتحان تازه بودن ماهیآن را در یك كاسه آب سرد بگذارید. در صورتی كه ماهی شناور شود تازه است
برای امتحان تازگی تخم مرغ آن را در آب بگذارید اگر به صورت افقی قرار گرفت تازه است. اگر به صورت كج قرار گرفت 3-4 روزه است. اگر عمودی قرار گرفت 10 روزه است. اگر شناور شد كهنه است
برای پاك كردن اثر جوهر از روی لباس خمیر دندان را روی لكه جوهر قرار دهید و بگذارید خشك شود سپس بشویید
برای فرار مورچه ها پوست خیار را نزدیك سوراخ مورچهها قرار دهید

برای خلاص شدن از دست موش در محلی كه موش را پیدا كردهاید فلفل سیاه بپاشید. موشها فرار خواهند كرد
برای خلاص شدن از دست حشرات در هنگام شب برگهای نعنا را نزدیك تخت و بالش و در اطراف اطاق خود قرار دهید

نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم اردیبهشت 1391ساعت 13:41 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

مدل جدید و زیبا دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

مدل جدید و زیبا دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

مدل جدید و زیبا دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

مدل جدید و زیبا دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

مدل جدید و زیبا دکوراسیون منزل

 

دکوراسیون منزل, چیدمان پذیرایی

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:46 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

آموزش استفاده صحيح از دستشويي به کودک

آموزش توالت,طرز صحيح دستشويي کردن,آموزش دستشویی رفتن به کودک,

 

چگونه به کودک خود طرز استفاده صحيح از دستشويي را بياموزيم؟

 

آموزش توالت (Toilet Training) يعني آنکه کودک طرز صحيح استفاده از توالت را بياموزد، نياز به طرز صحيح دستشويي کردن، شستن و پاک کردن خودش و شستن دست‌ها و خشک کردن آنها را بياموزد. کودکان معمولا تا سن 5-4 سالگي در اين مورد نياز به کمک دارند. اکثر کودکان کنترل عضلاني براي تنظيم خود را بين سن 18 ماهگي و 3 سالگي بدست مي‌آورند. ولي کودکاني که ناتواني دارند نمي‌توانند تا سنين بالاتر اين کنترل را بدست آوردند.

 

البته علاوه بر سن کودک، آمادگي او نيز براي اين آموزش مهم است. مثلا اينکه کودک بايد بتواند بنشيند و بتواند حداقل براي 5 دقيقه آرام بازي کند، قادر به همراهي و کمک کردن براي پوشيدن و درآوردن لباسش باشد، رفتارهاي تقليدي را نشان دهد، توانايي فهميدن و دنبال کردن دستورات ساده را داشته باشد، در مرحله لجبازي و منفي گرايي نباشد، حرکات روده و فعاليت آن در زمان‌هاي خاصي از روز تنظيم شده باشد، توانايي اين را داشته باشد که حداقل بتواند براي مدت سه ساعت خودش را خشک نگه دارد و يک نام و اسم براي ادرار و مدفوع داشته باشد و زماني که شروع به آموزش توالت مي‌کنيم نبايد کودک در وضعيت استرس آوري باشد، مثلا زمان‌هايي مثل از شيرگيري کودک، تولد فرزند جديد و تغييرات منزل، زمان‌هايي مناسبي براي شروع آموزش نيستند.

 

زمان‌هايي مثل از شيرگيري کودک، تولد فرزند جديد و تغييرات منزل، زمان‌هايي مناسبي براي شروع آموزش نيستند.

 

معمولا از زمان شروع آموزش 6 هفته طول مي‌کشد تا کودک آن را بياموزد.

 

قبل از آموزش توالت اين مراحل را در نظر بگيريد:


براي ادرار و مدفوع کودک نام بگذاريد و زماني که کودک اين عمل را انجام داد تکرار کنيد که تو، جيش کردي ...

 

پوشک و کهنه کودک را هرچه زودتر عوض کنيد و او را تميز کنيد. تا کودک با اين وضعيت احساس راحتي نکند بهتر است پوشک کودک در دستشويي عوض شود.

 

زماني که کودک به طور کلامي يا با ژست خود نشان مي‌دهد که دستشويي دارد او را تشويق کنيد.

 

در مرحله آموزش توالت نکات زير را در نظر بگيريد:


لگن يا توالت کودک را به او معرفي کنيد. آن را داخل حمام يا دستشويي بگذاريد و به کودک بگوييد آنجا دستشويي کند.

 

او را تشويق کنيد که چندين بار در روز روي دستشويي يا لگن خود بنشيند، اوايل اجازه دهيد که با لباس روي لگن بنشيند تا تجربه غيراسترس زاي نشستن روي لگن با لباس را داشته باشد.

 

زماني که کودک روي لگن خود نشست اجازه يک فعاليت جالب و خاص را به او بدهيد (مثل اينکه عروسکي به دست او بدهيد يا تخته و گچي که روي آن را خط خطي کند). کودک بايد فقط زماني که روي لگن نشسته است حق استفاده از اين فعاليت يا بازي خاص را داشته باشد. بدين وسيله شما کودک را براي استفاده از لگن و دستشويي تشويق مي‌کنيد. علاوه بر آن بازي کردن کودک را از حالت مقاومت خارج مي‌کند و او را راحت و آرام مي‌کند.

 

بتدريج لباس کودک را در زمان نشستن روي لگن يا دستشويي کم کنيد تا زماني که کودک بدون شلوار و لباس زير و پوشک راحت روي آن بنشيند.

 

براي ساعتي به کودک اجازه دهيد بدون کهنه و پوشک باشد (حداقل 30 دقيقه) اگر در اين زمان کودک ادار يا مدفوع کند به او توضيح مي‌دهيم که کجا حق دارد ادرار کند و کجا نمي‌تواند. لگن را به او نشان دهيد و توضيح دهيد که بايد اينجا دستشويي کند.

 

زماني که کودک روي لگن و دستشويي نشست و دفع ادرار يا مدفوع داشت او را تشويق کنيد و به او بگوييد که به طور مثال: تو جيش کردي حالا بايد تو را پاک کنم. اجازه دهيد کودک سيفون را بکشد و تميز کردن دستشويي را ببيند.

 

در مراحل بالاتر و پس از آنکه کودک در مراحل قبل به موفقيت رسيد او را به دستشويي ببريد، کمک کنيد تا لباسش را درآورد، روي دستشويي بنشيند، سيفون را بکشد، خودش را پاک کند و دستهايش را بشويد و سپس آنها را خشک کنيد.

 

بتدريج نياز کودک به کمک شما کمتر خواهد شد و خواهد توانست به طور کامل آداب توالت رفتن را بياموزد.

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:43 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

http://www.beytoote.com/images/phocagallery/Comic/heyvan/thumbs/phoca_thumb_l_heyvan%20(2).jpg


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:29 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

http://www.beytoote.com/images/phocagallery/temperament/ATtumn/thumbs/phoca_thumb_l_fall%201.jpg


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:26 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

ماست معمولی یا پروبیوتیک!؟
آشپزی - خواص مواد غذایی

 

طرز تهیه ماست پروبیوتیک , خواص ماست پروبیوتیک

 


پروماس یا ماست پروبیوتیک، یک فرآورده لبنی جدید است که به تولید رسیده و در واقع این محصول نوعی ماست غنی شده است که با استفاده از آن نه تنها می‌توان از مزایای ماست بهره برد بلکه می‌توان باکتری‌های مفید و لازم بدن را نیز از این طریق تأمین کرد.

 

مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بیماری‌ها پیشگیری می‌کند.

 

مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و با از بین بردن باکتری‌های بیماری‌زا موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 

مرتضی مشایخ، دانشیار انستیتوی تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور گفت: ماست پروبیوتیک نسبت به ماست معمولی دارای خواص بیشتری است.

 

وی گفت: ارزش غذایی ماست‌های پروبیوتیک نسبت به ماست‌های معمولی بیشتر است و مصرف این نوع ماست موجب افزایش دفاع ایمنی بدن می‌شود. چرا که باکتری‌های پروبیوتیک مفیدی هستند که در این نوع ماست به وفور یافت می‌شوند.

 

دانشیار انستیتوی تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور عنوان کرد: باکتری‌های پروبیوتیکی که در این نوع ماست وجود دارد می‌تواند حالت اسیدی معده را تحمل کرده و به روده برسد و در روده با باکتری‌های بیماری‌زا مبارزه کرده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 

مشایخ ادامه داد: مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند چرا که این باکتری‌های مفید باکتری‌های مضر روده را از بین برده و محیط مناسبی برای رشد باکتری‌های ایجاد می‌کند.

 

ماست معمولی بخوریم یا ماست پروبیوتیک؟

 

مدیر کل اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان این که پروبیوتیک به ارگانیسم‌های زنده‌ای گفته می‌شود که با مصرف به میزان لازم در سلامت فرد موثر است، گفت: همه باکتری‌ها مضر نیستند و گاهی بسیاری دیگر از اعضای خانواده باکتری‌های مضر برای بدن سودمند است.

 

پهلوانی با بیان این که محصولات پروبیوتیک توانایی تغییر فلور میکروبی روده را دارند، اظهار کرد: نتایج تحقیقات فراوانی در اروپا و آمریکا نشان داد که غذاها و یا مکمل‌های پروبیوتیک آثار مثبتی بر سلامت انسان دارند.

 

وی با اشاره به وجود صد تریلیون باکتری زنده در روده به عنوان فلور طبیعی بدن گفت: میکروب‌ها برای سلامت انسان مفید، مضر و یا خنثی هستند.

 

مصرف ماست پروبیوتیک از بروز بسیاری از بیماری‌ها پیشگیری می‌کند و با از بین بردن باکتری‌های بیماری‌زا موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود.

 

مدیر کل اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه فرآورده‌های لبنی به ویژه ماست پروبیوتیک از جمله فرآورده‌های حاوی باکتری‌های پروبیوتیک به شمار می‌آیند، افزود: ماست پروبیوتیک ماست غنی شده‌ای است که ارزش تغذیه‌ای آن بیش از ماست معمولی است و اسیدهای آمینه و چرب بدن را تأمین می‌کند.

 

پهلوانی افزود: این ماست از نظر انواع ویتامین‌ها نظیر ویتامین A و C و ریبوفلاوین،‌ تیامین،‌ بیوتین، انسولین بسیار غنی‌تر از ماست معمولی است.

 

وی با استناد به نتایج یک بررسی منتشره در نشریه پزشکی بریتانیا گفت: این بررسی نشان داد بیماران سالمند بستری در بیمارستان با مصرف نوشیدنی حاوی ماست پروبیوتیک کمتر به اسهال ناشی از مصرف مداوم آنتی بیوتیک دچار شدند.

 

برای کاهش کلسترول ماست پروبیوتیک بخورید.

 

بیماری‌های قلبی عروقی، مهم‌ترین عامل مرگ و میر در کشور هستند و هیپرکلسترولمی از عوامل خطر اصلی این بیماری‌ها محسوب می‌شود. تا حدی می‌توان این مشکل را با تغییراتی در برنامه غذایی و از جمله مصرف فرآورده‌های لبنی تخمیری و پروبیوتیک‌ها، کاهش داد. در این زمینه تحقیقی به منظور مقایسه اثر مصرف ماست معمولی و نوعی ماست پروبیوتیک بر سطح کلسترول سرم افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی خفیف تا متوسط انجام شد.

 

مطالعه به روش کارآزمایی بالینی متقاطع تصادفی بر روی 14 فرد 65-40 سال با سطح کلسترول سرم mg/dl 300 - 200 انجام شد. از این افراد خواسته شد به مدت 2 هفته، از ماست و دوغ استفاده نکنند و روزانه 300 گرم شیر به رژیم خود اضافه کنند.

 

پس از آن، به طور تصادفی به دو گروه برای دریافت روزانه 300 گرم ماست معمولی (تخمیر شده توسط باکتری‌های استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس بولگاریکوس) یا ماست پروبیوتیک (دارای دو باکتری موجود در ماست معمولی، لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس) به صورت جایگزین شیر اضافه شده به رژیم، تقسیم شدند.

 

مصرف ماست پروبیوتیک در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش معنی‌داری در سطح کلسترول تام سرم گردید.

 

6 هفته پس از مصرف این دو نوع ماست، دوره استراحت به مدت 7 هفته برقرار شد و سپس گروه‌ها با هم جابجا شدند و مطالعه، 6 هفته دیگر ادامه یافت. در شروع (پس از پایان 2 هفته عدم مصرف ماست) و پایان هر مرحله از مطالعه، اندازه گیری‌های تن سنجی، یاد آمد غذایی 3 روزه و اندازه گیری سطح چربی‌های خون انجام شد.

 

مقایسه وزن، BMI و عوامل مداخله‌گر رژیمی در طول دو دوره مصرف ماست معمولی و ماست پروبیوتیک، تفاوت معنی‌داری را نشان نداد. مصرف ماست پروبیوتیک در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش معنی‌داری در سطح کلسترول تام سرم گردید (049/0=P). مقایسه سایر شاخص‌های چربی خون، تفاوت معنی داری را بین این دو دوره نشان نداد.

 

نتیجه‌گیری:

 

مصرف ماست حاوی دو باکتری پروبیوتیک لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس و بیفیدوباکتریوم لاکتیس در مقایسه با ماست معمولی، موجب کاهش سطح کلسترول تام در افراد مبتلا به هیپرکلسترولمی خفیف تا متوسط می‌شود.

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:22 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.
با فرآورده های غذایی پروبیوتیک آشنا شویم
آشپزی - خواص مواد غذایی

 

طرز تهیه ماست پروبیوتیک , فرآورده های پروبیوتیکی

 

علاوه بر معرفی غذاهای پروبیوتیک به عنوان غذاهای مفید ، فرهنگ سازی و ایجاد یک طرز فکر نوین در درک این مطلب که فرآورده های پروبیوتیک قرص و کپسول نبوده بلکه جزئی از سبد غذایی روزانه خانوار به شمار می آیند بسیار ضروری است .

 

دکتر کیانوش خسروی دبیر کنگره و مدیر گروه تحقیقات صنایع غذایی در نشست خبری اولین همایش پروبیوتیک گفت: فرآورده های غذایی پروبیوتیک به منظور درمان عفونت های روده ای به ویژه اسهال و عفونت های باکتریایی و مخمری دستگاه تناسلی تولید شده اند ودر سه دهه گذشته ، فرآورده های تجاری پروبیوتیک عرضه شده به بازار جهانی ازرشد جهشی برخوردار بوده اند .

 

فرآورده های غذایی مدیر گروه تحقیقات صنایع غذایی با بیان اینکه فرآورده های غذایی پروبیوتیک به منظور درمان عفونت های روده ای به ویژه اسهال و عفونت های باکتریایی و مخمری دستگاه تناسلی تولید شده اند تصریح کرد:از این رو علاوه بر معرفی غذاهای پروبیوتیک به عنوان غذاهای مفید ، فرهنگ سازی و ایجاد یک طرز فکر نوین در درک این مطلب که فرآورده های پروبیوتیک قرص و کپسول نبوده بلکه جزئی از سبد غذایی روزانه خانوار به شمار می آیند بسیار ضروری است.

 

دکتر خسروی علاقه انسان به استفاده از پروبیوتیک‌‌ها برای حصول سلامتی را از سال ۱۹۰۸عنوان کرد و توضیح داد:زمانی‌که الی مچنیکف[۱] روسی اظهار کرد که بشر باید از شیر تخمیر شده با لاکتوباسیلوس ‌ برای طولانی شدن زندگی استفاده کندعلاقه انسان به استفاده از پروبیوتیک‌‌ها برای حصول سلامتی اغاز شد.در سال‌های اخیر منافع سلامتی‌بخش مصرف شیر و حضور ریزسازواره‌‌های رود‌ه‌ای به خوبی شناخته شده است.

 

همچنین مشخص شده که توازن بهینه در تعداد میکروب‌های دستگاه گوارشی بستگی به تغذیه و سلامتی داردو در این راستا ریزسازواره‌های اصلی موثر بر حفظ این توازن، لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتر هستند.خواص پروبیوتیک ها به گفته دبیر همایش پروبیوتیک عواملی که بر فعل و انفعال بین شیر و ریزسازواره‌‌های روده‌ای تأثیر منفی بگذارند (مانند استرس و رژیم غذایی) با به هم زدن توازن بهینه میکروبی بر سلامتی انسان ضرر خواهند داشت.

 

مدارک روز افزونی در دست است که مصرف مواد غذایی حاوی ریزسازواره‌های مفید که از آن‌ها به پروبیوتیک یاد می‌شود، کمک شایانی به ابقا و نگهداری تعداد میکروب‌های بومی روده و توازن میکروبی آن کرده و در نتیجه منافع بسیار زیادی برای سلامتی انسان دارد. دکتر خسروی افزود: در سال‌های اخیر باکتری‌های پروبیوتیک به عنوان افزودنی‌‌های رژیم غذایی با تعداد زیادی از غذا‌ها آمیخته‌ شده‌اند، که در این میان فرآورده‌های شیری به ویژه ماست نقش مهمی را برای حمل این باکتری‌‌ها (مانند بیفیدوباکتریوم بیفیدوم و لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس) ایفا می‌کنند و مصرف منظم تعداد مناسبی از سلول‌های زنده که «حداقل درمانی» نامیده می‌شود. برای انتقال تأثیرات پروبیوتیک‌‌ها به مصرف کننده ضرورت دارد.دکتر خسروی در این زمینه توضیح داد: برای این منظور لازم است روزانه بیش از ۱۰۰ گرم ماست حاوی حداقل CFU.ml-1 106 باکتری پروبیوتیک مصرف شود.

 

همچنین بررسی زنده ماندن این ریزسازواره‌‌ها در مدت نگهداری تا زمان مصرف موضوع بسیار مهمی است.دبیر اجرایی همایش پروبیوتیک در مورد اثرات درمانی و پیشگیری کننده پروبیوتیک‌ها گفت: اثرات درمانی و پیشگیری کننده پروبیوتیک‌ها عبارتند از خاصیت ضد میکروبی کاهش عدم جذب لاکتوز کاهش سطح کلسترول سرم خون فعالیت ضد جهشیفعالیت‌ ضد سرطانی تحریک سیستم ایمنی درمان و پیشگیری آلرژی کمک به نوزادان زودرس و کم‌وزن برای افزایش وزن آلرژی‌های پوستی و غذایی در اطفال برخی عفونت‌های باکتریایی زایمان زودرس بیماری التهابی روده عفونت‌های راجع به مثانه و گوش خرابی دندان‌ها اسهال مزمن و اسهال مسافرتی کاهش میزان کلسترول خون شده دکتر خسروی پری بیوتیک ها راترکیبات هضم ناپذیر یا هضم پذیراند بیان کردکه در برابر آنزیم های گوارشی بدن انسان هستند که رشد و فعالیت میکروارگانیسم های پروبیوتیک را به طور انتخابی تحریک می کنند و افزود:سین بیوتیک ها نیز فرآورده هایی که به طور توام دارای پروبیوتیک ها و پری بیوتیک ها هستند و کاربرد توام دو عامل یاد شده با هدف ایجاد هم افزایی در اثرات سلامت بخش آن ها صورت می گیرد.

 

پروبیوتیک ها مکمل های غذایی هستند وی ادامه داد: فلور متعادل روده از طریق رقابت باکتریهای بیماریزا را از روده خارج و سیستم ایمنی را تحریک کرده و مواد مغذی و حیاتی مانند اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه، ویتامینها، اسید های آمینه آرژنین ، سیستئین و گلوتامین ، فاکتورهای رشد و آنتی اکسیدانهای مختلف تولید می کنند . در همین راستا مطالعات نشان می دهد که مصرف پروبیوتیکها سبب افزایش بعضی از انواع میکرو فلور روده می شوند ولی شمارش کلی باکتریها در روده افزایش نمی یابد. فولر، پروبیوتیک ها را مکمل های غذایی نامید. روند مصرف غذاهای پروبیوتیک در اروپا، آسیا و شمال آمریکا به تدریج افزایش پیدا کرده و امروز در بیشترسوپر مارکتهای سراسر جهان این مواد غذایی عرضه می گردد.

 

وی در پایان خاطر نشان کرد: به تازگی بازار برای غذاهای پروبیوتیکی و مکمل‌ها به شدت رونق یافته و این به دلیل خیل عظیم فرآورده‌های جدیدی است که بر اساس تبلیغات گسترده در زمینه باکتری‌های مفید برای بدن تولید می‌شوند. به تازگی مجله گزارش جهانیUSN‌[۲] در مورد پروبیوتیک‌ها مقاله جالبی را به نشر رسانده که تأثیر به سزایی در خرید و فروش این فرآورده‌ها داشته به نحوی که تشویق شده‌اند برای پروبیوتیک‌ها مبلغ ۱۷ میلیارد در بازار آمریکا هزینه کنند.

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:20 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

این تزیین فوق العاده زیبای کالباس را از دست ندهید . شما می توانید آن در جشن ها و مهمانی ها بکار ببرید .

 

آموزش سفره آرایی ,تزیینات کالباس

 

 

آموزش سفره آرایی ,تزیینات کالباس

 

 

کالباسهای لول شده را با بندی ببندید و بقیه را ببرید.

 

آموزش سفره آرایی ,تزیینات کالباس

 

 

آموزش سفره آرایی ,تزیینات کالباس

 

 

آموزش سفره آرایی ,تزیینات کالباس

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت 1391ساعت 10:2 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

وقتی که کودکان مان دعوا می کنند

 

 

دعوای کودکان,دعوای بچه ها

 

در بسیاری از موارد دیده شده است که رفتار پرخاشگرانه کودکان، رفتاری است که از والدین به آنها منتقل شده است.

 

در موقع دعوای بچه ها، رفتار والدین از اهمیت زیادی برخوردار است. برخی از والدین در این شرایط، برای دعوای بچه ها تعیین نرخ می کنند و برخی دائما تصور می کنند که حق با فرزند خودشان است. عده دیگری از والدین می خواهند ژست عدالت ورزی بگیرند و به ضایع کردن و تحقیر کردن فرزند خود می پردازند و او را مقصر می دانند.

 

آنچه مشخص است اینکه این رفتارها هیچ کدام مناسب نیستند و نمی توانند تاثیر مثبتی بر رفتار کودک ما، باقی گذارند. بهتر است والدین در زمان بروز چنین رفتارهایی از کودکانشان، ابتدا به خودشان و رفتارهایی که با کودکشان داشته اند، بیندیشند.

 

در بسیاری از موارد دیده شده است که رفتار پرخاشگرانه کودکان، رفتاری است که از والدین به آنها منتقل شده است. رفتارهایی اعم از خودخواهی، زورگویی و بی منطقی است که در اغلب موارد موجب می شود تا دعوایی میان بچه ها صورت گیرد و شاید این روحیات از پدر و مادر به کودک انتقال یافته باشند. بنابراین بهتر است برای اصلاح رفتار فرزندانمان، قدری در رفتار خود تامل کنیم و سپس چاره ای بیندیشیم.

 

عصبانیت احساسی است که ممکن است برای هر انسانی به وجود بیاید. برای یک فرد عاقل این احساس قابل کنترل است اما افرادی که نفس ضعیفی دارند حتی اگر فردی میانسال باشند، عصبانیت، در آنها قابل کنترل نیست. اما این موضوع در کودکان متفاوت است. چرا که کودکان به آن حد از رشد عقلی نرسیده اند که این قدرت را داشته باشند تا بر خشم خود مسلط شوند. به همین خاطر خیلی زود عصبانی می شوند و ممکن است فریاد بکشند و یا فردی را کتک زنند. در این شرایط والدین باید بدانند که چطور خشم کودک را کنترل کنند و به او آرامش دهند. پس باید در ابتدا به دنبال دلیلی برای عصبانیت کودک باشند.

 

وقتی دلیل اصلی این رفتار را متوجه شوید، بهتر می توانید به کودک عصبانی کمک کنید. برخی از کودکان نسبت به موارد خاصی حساسیت دارند. مثلا بعضی از اسباب بازی هایشان را بیشتر دوست دارند و از اینکه کودک دیگری به آنها دست بزند، عصبانی می شوند. در این وضعیت والدین باید آن اسباب بازیها را در بازی های جمعی کودکشان، نیاورند اما، در شرایطی مناسب تر، درباره تقسیم اسباب بازی با دوستان، با کودک خود، صحبت کنند.

 

مسئله دیگر در ارتباط با این موضوع این است که والدین همیشه با یکدیگر هماهنگ باشند یعنی عکس العمل مشابهی با رفتارهای کودکشان داشته باشند. مثلا بهتر است والدین با یکدیگر توافق کنند که اگر کودکشان به کودک دیگر، صدمه ای وارد کرد، او را به خلوتی ببرند و درباره عمل نادرست او صحبت کنند و ناراحتی خود را از عمل فرزندشان به او نشان دهند.

 

به طور کلی دور کردن کودک از فضایی که دعوایی میان بچه ها صورت گرفته، اقدام مفیدی است تا کودک فرصتی داشته باشد که خود را پیدا کند و قدری آرام گیرد. نکته مهم این است که در این شرایط والدین بتوانند آرامش خود را حفظ کنند و در این شرایط به تنبیه بدنی کودک نپردازند و به او ناسزا نگویند.

 

بهتر است یک مادر یا یک پدر با کودک عصبانی خود صحبت کنند و در جستجوی یافتن دلیل عصبانیت او باشند. می توان امیدوار بود که با تکرار این عمل تا حدی به کاهش خشم کودکتان کمک کرده باشید.

 

اقدام دیگری که باید درباره کودکان خشمگین انجام شود، تشویق و تحسین آنها در زمانی است که عمل درست و خوبی انجام می دهند. بدون تردید، برای کودک، تشویق شدن از جانب دیگران مطلوب است و در او ایجاد شادمانی و سربلندی می کند و احتمالا برای رسیدن به این احساس، بیشتر سعی می کند که دست به کارهای خوب بزند.

 

گام بعدی برای والدین این است که به کودک خود یاد دهند که باید در مواقعی عذرخواهی کند. این یک مهارت است که وقتی انسان دچار اشتباه شود بتواند عذرخواهی کند. پدر و مادری که چنین مهارتی را در زندگی خود ایفا کرده اند، می توانند این مهارت را به فرزند خود هم بیاموزند. وقتی کودک شما از شما دلخور است از او عذرخواهی کنید و با این عمل به او بیاموزید که چطور باید مسئولیت رفتارش را بپذیرد و بابت عمل اشتباهش، عذرخواهی کند.

 

به طور کلی می توان اینطور بیان کرد که بهتر است دعوای کودکان را نادیده بگیریم و بدانیم که کودکان در اغلب موارد به این خاطر دعوا می کنند که به نوعی جلب توجه کنند. در یک دعوای عادی که خطری بچه ها را تهدید نمی کند، سعی کنید آنها را نادیده بگیرید و اطمینان داشته باشید که این عکس العمل از جانب شما موجب می شود تا انگیزه بچه ها برای تکرار دعواهایشان، کمتر شود.

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1391ساعت 14:6 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

چطور بوی نم خانه‌های قدیمی را از بین ببریم؟

چطور بوی نم خانه‌های قدیمی را از بین ببریم؟
 
 

خانه‌های قدیمی بوی خاصی دارند که از روی آن قدیمی بودن خانه مشخص می‌شود. این بو می‌تواند به دلیل غبار روی سطوح مختلف یا لکه‌های کپک باشد.
بوی ناخوشایند کپک، سردی و رطوبت را با مواد طبیعی که جاذب و خنثی‌کننده آن هستند، از بین ببرید.

برای این کارمقداری جوش‌شیرین، سرکه سفید، زغال، دارچین و  پوست پرتقال نیاز دارید.

1- جوش‌شیرین را روی کل فرش‌های قدیمی بپاشید.

2- با یک فرچه خشک جوش‌شیرین را روی فرش بکشید.

3- بگذارید جوش‌شیرین یک شب به همین حالت باقی بماند تا زمان کافی برای جذب بوهای کهنه و طولانی را داشته باشد.

4- برای تمیز کردن جوش‌شیرین جاروبرقی بزنید.

5- اگر فرش‌ها هنوز بوی کهنگی می‌دهند، مراحل فوق را تکرار کنید.

6- داخل قوطی خالی شیشه ‌پاک‌کن سرکه سفید بریزید.

7- سرکه سفید را به صورت اسپری روی سطوح سخت خانه بپاشید.از پاشیدن سرکه روی سنگ‌ که باعث لک شدن آن می‌شود، خودداری کنید.
 
8- سرکه را با پارچه‌ تمیز پاک کنید.

9- زغال گرم را داخل یک کاسه در وسط هر اتاق قرار دهید.زغال بوی نامطبوع را به خود جذب می‌کند.

10- داخل یک ظرف، یک پیمانه آب را با 2 قاشق غذاخوری دارچین و مقداری پوست پرتقال مخلوط کنید.

11- مخلوط را برای تازه شدن هوا چند دقیقه، تا زمان به جوش آمدن آب، روی گاز قرار دهید و از رایحه خوش و تازه لذت ببرید

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 13:12 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

اگر لکه چسب روی فرش محبوب شما افتاده، نگران نباشید، چون می توانید پس از خشک کردن آن را به آسانی با نوک یک چاقو یا قیچی در نهایت دقت و ظرافت از فرش جدا کنید.


پاک کردن لکه ها

 

 

توجه داشته باشید که قیچی یا چاقو را هرچه قدر افقی تر بگیرید،نتیجه بهتری بدست می آید، اما اگر لکه خون روی لباس یا پارچه مورد علاقه تان افتاده با استفاده از چند روش آن را نیز می توانید از بین ببرید. سطح لکه را با آب خیس کنید. سپس محلولی از آب و پودر لباسشویی درست کنید و پارچه لک دار را درون آن فرو ببرید. آب پارچه را بخوبی بگیرید، اگر هنوز لکه باقی است، سعی کنید محلولی از پودر شوینده و آمونیاک تهیه و لکه را در آن بشویید و در آخر پارچه را کاملاً آبکشی کنید.

 

 

 

روش دیگر برای پاک کردن لکه خون به این صورت است که در یک سطل آب یک مشت نمک بریزید و پارچه لکه دار را به مدت 15 دقیقه درون آن خیس کنید و سپس آن را درون پودر شوینده آنزیم دار فرو ببرید. البته در این مرحله به جنس لباس دقت کنید و هرگز پارچه ابریشمی و پشمی را در شوینده های آنزیم دار فرو نبرید.

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:51 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

ایده هایی برای مرتب کردن آشپزخانه ( قسمت اول )

ایده هایی برای مرتب کردن آشپزخانه ( قسمت اول )
با این راهکارها آشپزخانه هایی همیشه مرتب داشته باشید.

همان طور كه در این عكسها نشان داده می شود آنچه ظاهر یك آشپزخانه را خوب و زیبا نشان می دهد نحوه چیدمان وسایل و مرتب كردن آنها ست . 

1 - با قرار دادن مواد پاشیدنی یا نوچ  بر روی یك میز گردان كه به آسانی تمیز می شود مانع از شلوغ شدن بی مورد آشپزخانه شوید . 


2 -
بهتر است  برای این نوع كتابها از قفسه های باز ( بدون در ) استفاده شود به شرط اینكه این قفسه در معرض رطوبت و چربی حاصل از یخچال یا اجاق گاز نباشد . 
 

3 -
پیش بند ، دستمال های خشك كردن ظروف و دستگیره های پارچه ای را  با استفاده از قلاب آویزان نمایید ( بهتر است این وسایل را در فاصله نیم متری از اجاق گاز آویزان نمایید )  


4 - بر حسب نوع كاركرد وسایل، آنها را در یك كابینت خاص قرار دهید  مثلاً در عكس ذیل وسایل پخت و پز را در وسط قرار داده است . 


5 - در نزدیك اجاق گاز فضایی برای چیدن قابلمه ها و ماهی تابه ها در نظر بگیرید .  

 
6 - كیسه های پلاستیكی و لفاف های كاغذی مثل فویل آلومینیوم یا سلفون را در كشویی نزدیك فریزر قرار دهید تا به هنگام بسته بندی باقیمانده غذاها و مواد غذایی راحت باشید .  

 
7 - برای آماده سازی سودمند مواد غذایی لوازم ضروری را در جایی  در دسترس و نزدیك فضای مختص پخت و پز قرار دهید . 
 


8 -
ظروف پلاستیكی نگهداری غذاها و درب هایشان را به ترتیب در یك دراور بچینید تا به هنگام نیاز به دنبالشان نگردید  
  


9 -
درب قابلمه ها و ماهی تابه های مختلف را بطور منظم در جایی مخصوص قرار دهید . 
 


10 - برای مرتب نمودن لوازم داخل طبقه ها کابینت از قفسه های كشویی آماده موجود در بازار استفاده كنید.  
 


11 - از قفسه های مرتب كننده كشوها برای چیدن جداگانه و مرتب  قاشق چنگال و چاقوها استفاده نمایید تا دیگر برای پیدا كردن وسیله ای كه لازم دارید وقت زیادی صرف نكنید . 

 

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:50 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

شکمی تخت می خواهید؟این کارها را انجام دهید

شکمی تخت می خواهید؟این کارها را انجام دهید
در این مقاله توصیه‌هایی برای داشتن شکمی تخت و مورد دلخواه شما ارائه می‌دهیم. مثل همیشه با ما همراه باشید.

شما هم در آرزوی داشتن شکم تخت هستید؟ بله این روزها خیلی‌ها از چربی‌های دور شکم به ستوه آمده‌اند و دلشان می‌خواهد شکم تختی داشته باشند. شاید در گام اول کار سختی به نظر بیاید اما با اندکی تلاش همه کاری شدنی است.

می‌دانید راز موفقیت در چیست؟ تغذیه‌ی متناسب، ورزش، خواب کافی.

1 - ورزش، ورزش، ورزش

لطفاً ورزش کنید. این که تیتر را آن قدر با تاکید نوشته‌ایم بی دلیل نیست. نتایج پژوهش‌های متعدد نشان داده است برای داشتن شکمی تخت دنبال کردن رژیم غذایی کافی نیست. برای آب کردن چربی‌هایی که دور شکم جا خوش کرده‌اند لازم است که ورزش کنید.

خواهش می‌کنیم در یک باشگاه ورزشی ثبت نام کنید. اگر نمی‌توانید پیاده روی کنید. اگر بهانه می‌کنید که وقت ندارید سعی کنید بعد از کار چند ایستگاه مانده به منزل از اتوبوس یا تاکسی پیاده شده و مسیر را تا خانه پیاده بروید. پشت میز یا فرمان نشستن شما را از ریخت می‌اندازد. از ما گفتن بود.

2 - از مصرف چربی‌های ترانس بپرهیزید

نتایج پژوهشی که روی میمون‌ها انجام شده است نشان می‌دهد مصرف چربی‌های ترانس حتی اگر غذاهای پرکالری نخورید باز هم باعث تجمع چربی‌ها در ناحیه‌ی شکم می‌شود.

چربی‌های ترانس که از هیدروژنه کردن چربی‌های گیاهی به وجود می‌آیند در تمام محصولات صنعتی حاوی روغن‌های نباتی هیدروژنه وجود دارند. در هنگام خرید مواد غذایی به دقت ترکیبات آن را مطالعه کنید. اگر اسم چربی‌های ترانس و روغن‌های هیدروژنه را دیدید از خرید آن منصرف شوید.
 
3 - مصرف گلوسیدها و چربی‌های امگا 6 را کاهش و مصرف چربی‌های اشباع نشده ی مونو و امگا 3 را افزایش دهید

داشتن تغذیه‌ای که در آن سهم کمتری به چربی‌های خانواده‌ی امگا 6 مثل روغن آفتابگردان و روغن ذرت داده شود و در عین حال چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو مثل روغن زیتون، زیتون و آووکادو و همچنین امگا 3 هایی مثل روغن کلزا و گردو بیشتر مصرف شود رژیمی است که از تجمع چربی‌ها در ناحیه‌ی شکم جلوگیری می‌کند. این ادعا نتیجه‌ی پژوهشگران اسپانیایی است که معتقدند برای داشتن شکمی تخت باید مصرف امگا 3 ها و چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو را در الویت برنامه‌ی غذایی‌تان قرار دهید.

علاوه بر این در طی پژوهش‌های دیگری مشاهده کردند تجمع چربی ها در شکم داوطلبانی که تغذیه‌ای سرشار از چربی‌های اشباع نشده‌ی مونو داشته‌اند کمتر بوده است. برعکس افرادی که رژیمی سرشار از گلوسیدها (نان و مشتقاتش، مواد غذایی شیرین، سیب زمینی) دارند بیشتر از ناحیه‌ی شکم چاق می‌شود. به علاوه این داوطلبان از مقاومت انسولین نیز رنج می‌بردند.

 
4 - میوه‌های بدون هسته مثل بلوبری و مورد صحرایی میل کنید

شاید بگویید وقتی بلوبری در ایران وجود ندارد چرا این همه تاکید می‌کنیم. حق با شماست. اما توجه داشته باشید که ما خواننده‌هایی داریم که خارج از ایران زندگی می‌کنند و به این قبیل میوه‌ها دسترسی دارند. علاوه بر این تاکید ما برای این است که راه واردات یا به نوعی کشت این قبیل محصولات در ایران رواج یابد. بلوبری بسیار مفید است.

نتایج پژوهشی که در سال 2009 روی موش‌های آزمایشگاهی انجام شد نشان می‌دهد مصرف زیاد مورد صحرایی چربی‌های دور شکم را کاهش می‌دهد. در واقع با وجود این که این موش‌های آزمایشگاهی غذاهای خیلی چربی نیز می‌خوردند اما با مصرف زیاد مورد صحرایی تجمع چربی‌های شکمشان کمتر شده است. به عقیده‌ی محققان آنتی اکسیدان‌های موجود در مورد صحرایی سوخت و ساز گلوسیدها (از دلایل به وجود آورنده‌ی چربی‌های دور شکم) را بهبود می‌بخشند.

 
5 - گیاه شیرین بیان بجوید

بر اساس نتایج یک پژوهش ژاپنی که در سال 2007 انجام شد، فلاوونوئیدهای موجود در گیاه شیرین بیان از تجمع چربی در ناحیه شکم جلوگیری به عمل می‌آورند. توصیه می‌کنیم به جای آدامس یا آب نبات چوب گیاه شیرین بیان را بجویید.

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:44 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.
پرورش فلفل زینتی در منزل

نگهداری گل های آپارتمانی , پرورش فلفل زینتی

 


برای پرورش این گیاه باید بدانید که فقط در تابستان می شود خارج از گلخانه نگهداری شود. مخلوطی از دو قسمت کود دامی پوسیده، یک قسمت خاک باغچه و ماسه برای پرورش این گیاه مناسب و مطلوب می باشد.کود مورد نیاز فلفل زینتی را نمی توان به میزان ۳ گرم در لیتر، هر دو هفته یکبار، از اردیبهشت تا شهریور، مصرف نمود.

 

برای تکثیر این گیاه، می توانید بذرها را در اواخر زمستان و اوایل بهار در طرف کم عمقی، حاوی کمپوست مخصوص بذر بکارید و خاک را مرطوب نگاه داشته و روی آن را با شیشه یا پلاستیک بپوشانید. بعد از رشد نشاءها آنها را به گلدان اصلی حاوی کمپوست گلدانی منتقل کنید. اگر در طول پرورش گلی ظاهر نشد گیاه را به گلدان کوچک تر منتقل کنید. اگر نور محیط کافی نباشد میوه های فلفل زینتی زرد باقی می مانند و قرمز نمی شوند. این گیاه نور مستقیم را به راحتی تحمل میکند. هوای خیلی گرم و یا آبیاری بیش از اندازه باعث زرد شدن تمام برگها و سقوط آنها میشود. اگر برگها پژمرده شوند و سقوط نمایند باید گیاه رابه محل پر نورتری منتقل کنید. برگهای جدید گیاه در اثر فعالیت حشره آفت، بد شکل و چسبناک میشوند. گیاه را با سم حشره کش نفوذی سمپاشی کنید. در صورتی که ببینید رشد گیاه متوقف شده، بدانید هوا سرد است بنابراین باید گلدان رابه محل گرمتری ببرید. برگهای فلفل زینتی در اثرهوای سرد یا صدمه مربوط به مواد براق کننده شیمیایی، ممکن است سیاه شوند.

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:42 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

با این روش های آشپزی هرگز چاق نمی شوید !!

با این روش های آشپزی هرگز چاق نمی شوید !!
این مطلب اطلاعاتی درمورد غذاهای کم کالری جایگزین برای غذاهای پر کالری ارائه می دهد.

از آنجایی که کنترل
جذب کالری یکی از مهمترین جنبه های برنامه  کاهش وزن است و فرد نباید به دلیل طعم مطبوع غذا این مسئله را نادیده بگیرد، شما می توانید با محدود کردن کالری مصرفی از غذاهای مطبوع لذت ببرید .

روش های آشپزی کم کالری :

1 - بخارپز :
بخارپز کردن شیوه ای است که
غذا بوسیله بخار آب جوش پخته می شود. بخارپز کردن یک شیوه بسیار عالی بدون چربی در آشپزی است . برای طعم دارکردن آب و معطر کردن آن می توان از گیاهان معطر و ادویه جات استفاده کرد .

روش بخارپز کردن معمولا برای
پخت ماهی ، ایدلی ( برنج بخارپز و نخود ) دکلا ( کیک بخارپز با آرد بنگال نخود و آرد برنج ) شیرینی، فرینی وسبزیجاتی مانند کلم ، نخود فرنگی ،لوبیا و هویج به کارمی رود.
 درشیوه بخارپز مستقیم : غذا در یک سبد در دار روی بخار آب مستقیم قرار می گیرد.
درشیوه بخارپز غیرمستقیم : موادغذایی در یک ظرف دردار، در بخار آب یا برروی آب جوش قرارمی گیرد .
شیوه پخت با فشار : نوعی از بخارپز کردن است که آب تحت فشار زیاد به جوش می آید.

2 - جوشیدن : جوشیدن شیوه ای است که غذا در آب جوش پخت می شود . در این روش مواد غذایی در ماهیتابه دردار با سایز متناسب با غذا با حداقل مقدار آب ، تاحدی که به روی غذا برسد،  پخته می شود.

3 - برشته کردن ( کباب کردن ) : کباب کردن پختن غذا در فر یا تنور با دمای بالاست. کباب کردن طعم غذا را خوشمزه تر می کند. این روش برای پخت گوشت ترد شده ،جوجه و سبزیجات وسیب زمینی ، گوجه ،بادمجان ،حبوبات ،سمولینا ،خرده گندم ،ورمیشل و غیره استفاده می شود.

4 - سرخ کردن : سرخ کردن ، پختن و سرخ کردن غذا در مقدار کمی روغن در ماهیتابه کم عمق است. در هر نوع پختی مواد باید به یک اندازه خرد شوند معمولا سبزیجاتی مانند کلم ،هویج ، لوبیا، فلفل قرمز یا سبز،جوانه ی لوبیا ، پیاز، گوجه ،رشته فرنگی وتیکه های کوچک گوشت با این روش پخت می شوند . اگر سبزیجات قبل از سرخ شدن بخارپز شوند نیاز به روغن کمتری برای سرخ کردن آنها است و سریعتر سرخ می شوند.

5 - آهسته پختن : آهسته پختن ، پختن غذا در ماهیتابه ی سر پوشیده با مقدار کمی مایع ( آب ، آب همان مواد غذایی یا ...) که به آهستگی (بدون اینکه بجوشد ) بپزد. دراین روش غذا با حداقل میزان روغن پخته و ترد می شود . این روش بیشتر برای پختن گوشت ،مرغ و میوه و سبزیجات استفاده می شود.

6 - بریان کردن ( کباب کردن ) : بریان کردن پخت غذا بر روی حرارت مستقیم آتش و زغال یا حرارت غیر مستقیم دستگاه حرارتی برسیخ یا توری مشبک است .این نوع پخت طعم دودی به غذا می دهد .این روش برای کباب کردن گوشت ترد شده ،استیک وماهی  ،جگر، قلوه ، مرغ ، سبزیجات ، گوجه شکم پر، فلفل سبز، گل کلم ، کدو قلیانی و غیره به کارمی رود.

7 - آب پز : آب پز کردن غذا ، پختن غذا درحداقل مقدار آب است که باعث می شود که غذا به آهستگی (بدون اینکه بجوشد) بپزد. برای طعم دارکردن آب می توان از گیاهان معطر و ادویه جات استفاده کرد این روش بیشتر برای پخت ماهی و تخم مرغ به کارمی رود.

8 - باحرارت ملایم پختن : این روش ترکیبی ازدو روش بریان کردن و آهسته پختن است . با حرارت ملایم پختن یعنی سرخ کردن گوشت و سبزیجات در حداقل میزان روغن و به تدریج در مقداری مایع پختن است . دراین روش سبزیجات سفت و قطعه های سفت گوشت ، راحت تر می پزند .

9 - ترد کردن : ترد کردن ، قرار دادن موادغذایی ( معمولا گوشت ) در ترکیبی از سرکه ، روغن ، ادویه جات ، کشک و آب لیمو است . معمولا گوشت ، قبل از پختن جهت طعم دارشدن و ترد شدن ، در ترکیب مواد بالا ( که ماریناد نام دارد ) خیسانده می شود . در صورت دلخواه روغن نیز می توان اضافه کرد

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:41 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

Your browser does not support inline frames or is currently configured not to display inline frames.
آموزش بافت دستگیره (قلاب بافی)

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

قلاب بافی

حلقه ای با نخ ساخته; و شش پایه دوبل و دو زنجیره بزنید (6 بار) نخ را بکشید وحلقه را ببندید .

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

قلاب بافی

برای داخل زنجیره ها یک پایه کوتاه یک پایه بلند و شش پایه دوبل - یک پایه بلند - - یک پایه کوتاه ببافید .

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

قلاب بافی

بافت را بر گردانده 5 زنجیره ویک پایه کوتاه تا شش بار ببافید وبافت داخل گلبرگ ها را مانند بالا دارید . یک بار دیگر این مرحله را تکرار کنید تا گل سه طبقه داشته باشید وسط گلبرگ های ردیف اخر شش زنجیره ویک پایه کوتاه بافته وداخل خانه ها 12 پایه دوبل ببافید .

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

قلاب بافی

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

 

برای بافت پشت دستگیره حلقه ای با نخ بسازید و12 پایه دوبل ببافید در رج های بعد هر سه پایه در میان یک پایه اضافه کنید .

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

 

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

 

 

آموزش بافتنی , آموزش قلاب بافی

قلاب بافی

 

پشت و روی بافته شده را به هم کوک بزنید .

 

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:40 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

وسایل خانه تان را با رنگ تزئین کنید!

وسایل خانه تان را با رنگ تزئین کنید!
برای این کار یک غلتک کوچک فوم‌ مانند را انتخاب و آن را داخل رنگ مخصوص شیشه ویترای فرو برید و پشت شیشه قاب‌عکس بکشید. برای داشتن راه‌های رنگی مختلف و منظم، هنگام رنگ، پشت شیشه را با نوار‌چسب‌های پهن یا باریک بچسبانید

به‌ راحتی می‌توان به مناسبت‌های مختلف با روش‌های ساده وسایل را جدید جلوه داد و با رنگ‌آمیزی فوق‌العاده آسان، رنگ و آب خاصی به آن‌ها بخشید.

1 - در مورد ظرف‌های پیرکس، وسایل شیشه‌ای و ظروف سرامیکی ساده؛ نیاز به قلم‌مو، رنگ و ماژیک دارید تا آن‌ها را با رنگ میزی که خواهید چید، هماهنگ کنید.

 تزیین

2 - قاب‌عکس‌های ساده را با ابتکاری ساده و با استفاده از رنگ‌های نوارمانند که از پشت روی شیشه می‌کشید، به یک کار هنری زیبا تبدیل کنید. کافیست رنگ‌های مورد نظر و این که در نهایت چطور به نظر می‌رسند را در ذهن مجسم کنید. 
برای این کار یک غلتک کوچک فوم‌ مانند را انتخاب و آن را داخل رنگ مخصوص شیشه ویترای فرو برید و پشت شیشه قاب‌عکس بکشید. برای داشتن راه‌های رنگی مختلف و منظم، هنگام رنگ، پشت شیشه را با نوار‌چسب‌های پهن یا باریک بچسبانید. بعد از تمام شدن کار، نوارچسب‌ها را کنده و قاب را به هم سوار کنید.

تزیین

3 - بر روی کاشی‌های سرامیکی شکل آلات موسیقی را بکشید و با سایر وسایل هم رنگ و هماهنگ نمایید.

تزیین

4 - یک پارچ و لیوان ساده شیشه‌ای را می‌توانید با برچسب‌های دایره‌ای و رنگ به شکلی زیبا درآورید.
برای این کار کافیست برچسب‌ها را به فاصله منظم پشت پارچ یا لیوان بچسبانید. با استفاده از یک فوم ته صاف، رنگ سفید را به صورت برفکی روی شیشه بزنید به طوری که تا بالای برچسب ادامه یابد. برچسب‌ها را هنگامی که رنگ هنوز خیس است، بکنید تا بتوانید رنگ‌های اضافه‌ای را که به زیر آن نفوذ کرده، پاک کنید.
 
تزیین
 

5 - با استفاده از ماژیک مخصوص دایره‌های زنجیره‌ای روی ظرف‌های ساده ‌ کشیده و از آن‌ها به عنوان جای لوازم‌التحریر استفاده کنید. به این ترتیب بدون تحمل هیچ هزینه‌ای ست وسایل رومیزی متنوع، هماهنگ و جدید خواهید داشت.

تزیین

6 - در جشن تولدها تصویر کارتونی عزیزان خود را روی بشقاب‌ها ترسیم و برای تزیین میز از آن‌ها استفاده کنید. با استفاده از استون اشتباه‌ها را پاک کنید. بهتر است غذا را در ظروف دیگری سرو کنید.

 تزیین

نوشته شده در شنبه بیست و سوم اردیبهشت 1391ساعت 12:37 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

به نظرتان بهشت این شکلی است ؟ + عکس

رسول اکرم صلى الله علیه و آله:

مَن رَدَّ عَن عِرضِ اَخیهِ المُسلِمِ وَجَبَت لَهُ الجَنَّةُ اَلبَتَّةَ؛

هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب می شود.

به نظرتان بهشت این شکلی است ؟ + عکس

نوشته شده در پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391ساعت 14:33 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

نوشته شده در پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391ساعت 13:49 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

خانم هایی که بیرون از خانه کار می کنند و وقتی ظهر به خانه می آیند، فرصت پختن برنج را ندارند و یا اینکه دوست ندارند از شب قبل برنج آماده کنند، می توانند از این روش کمک بگیرند:

صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنید، البته کمی آن را خشک بردارید، سپس ته دیگ برنج را آماده کرده و برنج را داخل قابلمه بریزید و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهید و آن را دم کنید حالا تا سالاد را آماده کنید، برنج هم دم کشیده است.

 

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج:
1. یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.
2. یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد.

آب برنج برای بچه ها:
وقتی می خواهید برنج را آبکش کنید یک لیوان از آب آن را بردارید و با یکی دو قاشق ماست مخلوط کنید. این آب برنج در صورتی که شور نباشد برای بچه ها خیلی مفید است.

اگر برنج شما شور شد:
اگر قبل از آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج شما شور شده است موقع آب کش کردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبکش بریزید. اما اگر بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگر چاره ای برای برطرف کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بی نمک درست کنید.

اگر برنج شما بی نمک شد:
اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمکی برنج شما رفع می شود هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمک در روغن حل نمی شود.

برای خوشمزه تر شدن شیر برنج:
اگر می خواهید شیر برنج شما خوشمزه تر شود، برنج را با شیر خیس کنید. این کار باعث می شود که شیر برنج شما خوشمزه تر شود.

برای خوشمزه تر شدن شوید پلو:
برای اینکه شوید پلوی شما خوشمزه تر شود می توانید از ادویه ی مخصوص پلو که سبزرنگ است و (در عطاری ها موجود می باشد) استفاده کنید بعد از آبکش کردن برنج کمی ادویه لابه لای برنج بپاشید.

از بین بردن بوی نامطبوع برنج:
اگر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

بر طرف کردن بوی پیاز از کارد:
اگر کارد شما بوی پیاز می دهد، با کارد هویج را حلقه حلقه ببرید. با این کار بوی پیاز از بین می رود.

تمیز کردن ظرفی که در آن غذا سوخته است:
اگرغذا به ته قابلمه چسبیده، هرگز کارد، قاشق یا کفگیر فلزی برای پاک کردن آن به کار نبرید. کافی است آن را از آب گرم پر کنید و مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید. اگر غذا خیلی محکم به قابلمه چسبیده است، مقداری سرکه در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً پاک شود.

برای پاک کردن سس:
برای پاک کردن لکه ی سس با پارچه ی تمیزی که درون آب سرد فرو ببرید، پاک کنید و در صورت لزوم مقدار کمی از محلول آب و کف پودر رختشویی را به وسیله ی یک اسفنج به آرامی روی آن بمالید و سپس با یک پارچه ی تمیز و نم دار آن را پاک کنید.

دستگاه بخار پز درخانه:
برای ساختن این دستگاه، یک قابلمه را آب کرده و آبکشی روی آن قرار دهید. سپس مقداری آب در قابلمه بریزید(به میزانی که آبکش با آب برخورد نکند) حالا هر ماده ای را که می خواهید بخار پز کنید، روی آبکش قرار دهید. اجاق گاز را روشن کنید تا مواد غذایی شما بخارپز شود.

راهی برای بهتر رنگ دادن زعفران:
برای اینکه زعفران شما بهتر رنگ بدهد می توانید از این روش کمک بگیرید: درون یک استکان کوچک به مقدار مورد نیاز زعفران ساییده بریزید و دو قاشق غذا خوری آب جوش به آن اضافه کنید. بعد از اینکه برنج را آبکش کردید و داخل قابلمه ریختید استکان حاوی آب و زعفران را در برنج فرو ببرید و دم کنی را روی قابلمه بگذارید. با دم کشیدن برنج، زعفران هم دم می کشد و بهتر رنگ می دهد.

نكته هایی در مورد پخت گوشت:
اگر می‌خواهید گوشت سفت را ترد كنید، روی همه قسمت های آن مخلوطی از سركه و روغن زیتون بمالید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند، سپس بپزید. اگر گوشت شما خیلی سفت و تازه است، روی همه قسمت های آن جوش شیرین بمالید، بگذارید چند ساعت بماند، سپس قبل از پختن كاملاً بشوئید و وقتی می‌خواهید گوشت را با زدن بیفتک یا كارد نرم كنید، روی آن آرد بپاشید، ‌این كار از خارج شدن آب گوشت جلوگیری خواهد كرد.

آبگوشت پرمایه:
برای آنکه آبگوشت شما غلیظ تر و پرمایه تر شود چند تکه نان به داخل آن بیندازید.

اسپاگتی نچسب:
برای آنکه برنج، ماکارونی، اسپاگتی یا هر ماده نشاسته دار دیگر هنگام پختن به هم نچسبد، قبلاً دو قاشق روغن خوراکی به آب آن اضافه کنید مشکل شما حل خواهد شود.

سفید مثل یاس:
اگر هنگام پختن پلو یا کته یعنی زمانی که برنج در داخل آب شروع به جوشیدن می کند، مقدار کمی آبلیمو یا آب نارنج یا آبغوره یا یک تکه زاج سفبد به آب برنج اضافه کنید، نه تنها پلو یا کته را مانند یاس سفید می کند، بلکه دانه های آن را نیز از هم جدا ساخته مانع از چسبیدن آنها به یکدیگر و در نتیجه له شدن برنج می شود.

خاصیت روغن:
هنگام جوشاندن برنج، لویبا و حبوبات دیگر یک کاغذ روغنی را به بالای قابلمه یا دیگ بمالید و یا چند قطره روغن خوراکی به آن اضافه کنید این کار باعث خواهد شد که محتوی دیگ یا قابلمه دیر تر از حد معمول بجوشد و در نتیجه طعم و مزه آن بهتر و لذیذتر خواهد شد.

پوست کندن تخم مرغ آب پز:
تخم مرغ آب پز را بعد از جوشیدن حدود 1 دقیقه زیر آب سرد نگه دارید پوست آن مانند یک نوار متصل به هم کنده می شود.

چه کنیم تخم مرغ هنگام آب پز شدن ترک نخورد:
قبل از اینکه تخم مرغ را آب پز کنید درون ظرف مورد نظر کمی نمک بریزید، دیگر تخم مرغها ترک بر نمی دارد.

کندن پوست گردو:
اگر گردوی خشک را در آب نمک بخوابانید، بعد از چند ساعت حالت گردوی تازه پیدا می کند و پوستش به راحتی کنده می شود.

جلوگیری از وارفتن غذا:
برای آنکه مواد خوراکی مانند کوفته و غیره در آب از هم نپاشد و به اصطلاح وا نرود قدری آرد یا تخم مرغ به آن بیفزاید و حرارت آتش را زیاد کنید.

کف جانانه:
برای آنکه سفیده تخم مرغ زودتر و بهتر کف کند، قدری نمک به آن اضافه کنید. سپس هم بزنید خیلی زودتر از موقع لازم کف خواهد کرد.

نمک ناپز:
هنگام پختن نخود و لوبیا سایر حبوبات هیچگاه به آن نمک نزنید زیرا سفت خواهد شد و دیرتر می پزد

نوشته شده در پنجشنبه بیست و یکم اردیبهشت 1391ساعت 0:30 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

شرکت خدماتی توان گستربروجرد


شرکت توان گستر بروجرد

موضوع و فعالیت های شرکت برای مردم فرهیخته ی شهرستان بروجرد

انجام فعالیت های خدماتی:از قبیل فضای سبز -طبخ غذا-ایاب و ذهاب-تنظیف منازل و ادارات-تامین نیروی انسانی برای تمامی اداره ها  خصوصی و دولتی-تامین و نگهداری -نگهداری از سالمندان وکودکان وکلیه امور مرتبط با موضوع شرکت

نوشته شده در چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391ساعت 13:47 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

شرکت خدماتی توان گستربروجرد

شرکت توان گستر بروجرد

موضوع و فعالیت های شرکت برای مردم فرهیخته ی شهرستان بروجرد

انجام فعالیت های خدماتی:از قبیل فضای سبز -طبخ غذا-ایاب و ذهاب-تنظیف منازل و ادارات-تامین نیروی انسانی برای تمامی اداره ها  خصوصی و دولتی-تامین و نگهداری -نگهداری از سالمندان وکودکان وکلیه امور مرتبط با موضوع شرکت

نوشته شده در چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391ساعت 13:46 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

تزئين فلفل دلمه ايتزئين فلفل دلمه اي
تزئين فلفل دلمه اي


تزئين فلفل دلمه اي


تزئين فلفل دلمه اي


تزئين فلفل دلمه اي


تزئين فلفل دلمه اي

نوشته شده در چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391ساعت 13:5 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 

 

تزئين سيب به شكل برگ

 


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391ساعت 13:0 توسط شرکت خدماتی توان گستر|

تزیین فوق العاده زیبای هویج و ترب

 

با استفاده از مقداری هویج و ترب و یه مقدار حوصله و سلیقه میتوانید گل های زیبای طلایی و نقره ای را زینت بخش سبد سبزیجات خود بر روی سفره نمایید .

 

سفره آرایی, تزیین هویج و ترب

 

گل های طلایی و نقره ای

 

وسایل مورد نیاز :

 

هویج بزرگ ، ترب سفید بلند، چاقوی حکاکی، قالب های کوچک و بزرگ، اسکنه ۷شکل ، آب.

 

روش کار :

 

هویج و ترب را به قطر نیم سانتیمتر حلقه کنید. آنها را ۵ دقیقه در آب نمک بگذارید تا نرم شوند.

 

حلقه ها را قالب بزرگ بزنید.

 

با چاقو در مرکز هویج دایره کوچکی حک کنید.

 

با اسکنه شیارهایی از لبه خارجی هویج به طرف مرکز ایجاد کنید.

 

مجدداً با قالب کوچک آن را قالب بزنید.

 

ترب ها را قالب کوچک بزنید.

 

ترب را داخل گل هویج بگذارید و گل ها را در آب سرد قرار دهید تا تازه و سفت شود.

 


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه بیستم اردیبهشت 1391ساعت 12:51 توسط شرکت خدماتی توان گستر|


آخرين مطالب
» شرکت خدماتی توان گستر بروجرد
» توصیه هایی مهم برای استیل های آشپزخانه
» نکاتی مهم در شستشوی مبل که نمی دانستید
» ایده‌های بزرگ برای فضاهای كوچك
» هفت راز تربیت یک کودک شاد
» نکاتی مهم پیرامون حسادت، لوس بازی و خشونت کودکان
» یخچالی خوشبو، تمیز و بدون برفک با ترفندهای زیر
» چند فوت و فن مهم برای کدبانوگری چند فوت و فن مهم برای کدبانوگری
» نکاتی مهم برای یک ته چین بی نقص
» طبخ غذا در ظروف مسی، آری یا خیر ؟!

Design By : Pichak